لوله صنایع غذایی – لوله صنایع شیر

این نوع لوله از وسایل پرکاربرد در صنایع مختلفی همچون صنایع غذایی، دارویی ، شیر و شیمیایی و صنایع که از خورندگی بسیار بالایی برخوردار هستند پرکاربرد و قابل استفاده هستند . لوله های صنایع شیری در دو شکل بدون درز و درزدار با گریدهای آلیاژی 201 و 304 و 316 تولید می شوند . در واقع این نوع آلیاژها هر کدام از قابلیت ها و ویژگی های خاصی برخوردار هستند . 

لوله استیل صنایع شیری

آشنایی با کاربردهای لوله استیل صنایع غذایی (صنایع شیری)

لوله استیل صنایع غذایی یکی از مواد ضروری و اساسی جهت استفاده در کارخانجات مواد غذایی می باشد. لازم به ذکر است که جنس این نوع لوله ها از استیل می باشد . در واقع استیل نوعی فولاد با روکش نیکل و کروم است که دچار زنگ زدگی نشده و در شرایط مرطوب تغییر شکل نمی دهد، همچنین این جنس به مواد اولیه تولیدها هیچ گونه آسیب و آلودگی را نمی رساند ، و با مواد اولیه تولیدات سازگاری بسیار مناسبی دارد.

نکته قابل توجه در انتخاب این نوع لوله ها این است که در کارخانه ها باید از متریال هایی استفاده شود که از مقاومت بسیار بالایی در برابر خوردگی و سایش برخوردار باشند. لازم به ذکر است لوله استیل صنایع غذایی جهت استفاده در لوله کشی کارخانجات آب معدنی دارای کاربرد بسیار زیادی است.  همچنین از دیگر کاربردهای لوله استیل صنایع شیری می توان به استفاده از آن در کارخانجات ماءالشعیر و نوشابه سازی اشاره نمود.

آشنایی با انواع مختلف لوله استیل صنایع غذایی ( صنایع شیری )

بهتر است بدانیم که لوله استیل صنایع غذایی (صنایع شیری) در انواع مختلف و گوناگونی تولید و به بازار عرضه می شود. لوله استیل صنایع غذایی و دارویی سایز ۱۶ میلی متر یکی از انواع لوله های استیل صنایع غذایی می باشد که در صنایع غذایی بسیار پرکاربرد و قابل استفاده می باشد . لوله و اتصالات استیل شیر در سایز ۲۵ میلی متر از دیگر انواع این لوله پر کاربرد است. علاوه براین انواع مختلف لوله استیل صنایع غذایی در اندازه ۳۸ میلی متر و با ضخامت های گوناگونی به بازار تولید و عرضه می شود. همچنین این نوع لوله در اندازه ۵۱ و در ضخامت ۰/۶ الی ۲ میلی متر نیز تولید و در دست متقاضیان قرار می گیرد. از دیگر انواع این لوله پرکاربرد و قابل استفاده لوله های استیل صنایع شیری در سایز های ۷۳ و ۱۰۲ میلی متر به همراه اتصالات آن است.

لوله استیل صنایع غذایی

شناخت و بررسی موارد مصرف لوله استیل صنایع غذایی (صنایع شیری)

لوله استیل صنایع غذایی امروزه جهت مصارف گوناگونی مورد استفاده متقاضیان قرار می گیرد. از موارد مصرف این لوله پرکاربرد و قابل استفاده می توان به موارد مصرف آن در سیستم های الکل سازی و مواد شیرین اشاره نمود. همچنین از لوله استیل صنایع شیری در سیستم های انتقال مواد غذایی و سیالات نیز استفاده می شود. یکی دیگر از موارد مصرف این نوع لوله ها استفاده در سیستم های تولید دارو و سیستم های تولید مواد غذایی و نگهداری مواد غذایی می باشد که در این زمینه بسیار پرکاربرد است. استفاده در سیستم های پکیج های تقطیر و مخازن آب از دیگر موارد مصرف لوله استیل صنایع غذایی بوده که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

لوله استیل صنایع غذایی باید از چه ویژگی ها و مزایایی برخوردار باشد

بهتر است بدانید که  لوله استیل صنایع غذایی را که برای صنایع مختلفی انتخاب می کنید  باید دارای یکسری قابلیت ها  و ویژگی های خاصی باشند تا در زمان استفاده از آن ها با مشکلی مواجه نشوید. یکی از قابلیت هایی که لوله استیل صنایع شیری باید از آن برخوردار باشد داشتن پوشش کروم با مقاومت کامل در برابر شست و شوی اسیدی لوله ها است. در واقع این نوع خصوصیت در مقاومت لوله ها نقش بسیار مهمی را ایفا می کند. اگر لوله ها فاقد این قابلیت باشند لوله ها کارایی لازم را نخواهند داشت. همچنین لوله های استیل نوع ۳۰۴ و ۲۰۱ باید از مقاومت بالایی در مقابل هر گونه اکسایش برخوردار باشند. از طرفی لوله  استیل صنایع غذایی نوع ۲۰۱ و ۳۰۴ لازم است از قابلیت محافظت در برابر جذب میکروب ها و براقیت آلیاژ بهره ببرد.

لوله استیل صنایع غذایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ایران استینلس